lis 20, 2016

Sztuka miasta. O placu na placu

Jak kształtować wspólną przestrzeń miejską? Jak powinien wyglądać plac Europejski w Warszawie?
– z tymi zagadnieniami mierzyli się uczestnicy współprowadzonych przez nas interdyscyplinarnych warsztatów projektowych.

W weekend 19-20 listopada 2016 r. Marcela Kawka z Locomotif, wraz z architektką krajobrazu Mają Skibińską, poprowadziły bezpłatne warsztaty dla studentów pod nazwą „Sztuka miasta. O placu na placu”. Spotkanie to zainicjowała Fundacja Sztuka w Mieście, w partnerstwie z Katedrą Sztuki Krajobrazu SGGW w Warszawie oraz Oddziałem Mazowieckim Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu.

Uczestnicy warsztatów zastanawiali się nad możliwym zagospodarowaniem przestrzeni powstającego właśnie placu Europejskiego, uwzględniającym potrzeby różnych jego użytkowników. Poznali techniki oraz materiały niezbędne do tworzenia makiet i modeli, a następnie, wspólnie z prowadzącymi, przygotowali makietę placu w skali 1:200 oraz 6 projektów i modeli ławek, przeznaczonych dla konkretnych odbiorców: rodzin z dziećmi, rowerzystów, pracowników biurowych, publiczności Art Walku oraz zwykłych przechodniów.

Zdjęcia: Fundacja Sztuka w Mieście

http://sztukawmiescie.pl/project/sztuka-miasta-o-placu-na-placu-iii/

KATEGORII