cze 10, 2015

Laboratorium miasta: Skarpa Warszawska

Znikoma wiedza o Skarpie Warszawskiej, sposoby na jej skuteczną promocję oraz problemy związane z jej odkrywaniem to temat współprowadzonych przez nas międzypokoleniowych warsztatów urbanistyczno-wzorniczych.

 

Skarpa Warszawska, choć ciągnie się wzdłuż Wisły przez prawie całą stolicę, w świadomości warszawiaków nie istnieje jako jeden spójny obszar. Jak ją skutecznie wypromować, zastanawiali się uczestnicy warsztatów zainicjowanych przez Fundację Culture Shock. W warsztatach prowadzonych przez Marcelę Kawkę z Locomotif studio oraz Paulinę Jędrzejewską z Culture Shock wzięła udział zróżnicowana wiekowo grupa uczestników (18-35 i 60+). Debatowali oni wspólnie nad wartościami Skarpy i problemami związanymi z odkrywaniem miasta, zwłaszcza barierami widocznymi z perspektywy seniorów.

Podczas 2 cykli spotkań warsztatowych wypracowano kilkanaście pomysłów i projektów przedmiotów użytkowych, mających promować Skarpę Warszawską (m.in. mapa Skarpy dla rowerzystów, zestaw narzędzi ogrodniczych, bidon z mapą Skarpy, zestaw naczyń ceramicznych) oraz propozycje rozwiązań modyfikujących przestrzeń publiczną wybranych fragmentów Skarpy.

Zdjęcia: Fundacja Culture Shock

http://cultureshock.pl/pl/projekty/laboratorium-miasta-skarpa-warszawska/

KATEGORII