gru 07, 2012

Medialab senior. Warsztaty międzypokoleniowe

Poszukiwanie rozwiązań, które pomogą seniorom łatwiej funkcjonować w dzisiejszym świecie i zmniejszą ich cyfrowe wykluczenie to temat warsztatów przeprowadzonych z naszym udziałem w Konstancinie.

 

Marcela Kawka z Locomotif, wspólnie z Fundacją Culture Shock, już po raz kolejny zmierzyła się z zagadnieniem potrzeb projektowych seniorów. W 2-dniowej inicjatywie Medialab senior wzięły udział osoby 60+ o bardzo różnych zainteresowaniach i zdolnościach technicznych. Drugą grupę uczestników stanowiła młodzież. Dzięki międzypokoleniowej wymianie spostrzeżeń i doświadczeń seniorzy lepiej poznali rozwiązania technologiczne, będące codziennością w życiu młodego pokolenia, a młodsi zetknęli się z barierami i potrzebami sześćdziesięciolatków.

W części praktycznej spotkania, pod okiem projektantki wzornictwa, obie grupy wypracowywały rozwiązania mające pomóc seniorom w codziennym życiu i w przystosowaniu się do współczesnego świata. Efektem wspólnej pracy jest 10 interesujących rozwiązań, m.in.: “Domofon społecznościowy”, “Na miejsce” – system ułatwiający poruszanie się po mieście osobom starszym i niepełnosprawnym, projekty piktogramów informacyjnych na lekarstwa, zestaw pojemników do przechowywania kosmetyków.

Zdjęcia: Marta Zabłocka

http://cultureshock.pl/en/projekty/medialab-senior/

KATEGORII