cze 01, 2015

Księga Trendów 2015

Na zaproszenie wydawnictwa meble.pl opracowałyśmy tekst do „Księgi Trendów”. To cykliczna publikacja, opisująca aktualne trendy we wzornictwie wnętrz przez pryzmat zmian zachodzących w stylu życia Polaków. W wydaniu na rok 2015 Marcela Kawka z Locomotif skomentowała trend IV – Piknik miejski.
Marcela Kawka, właścicielka Locomotif, na zaproszenie autorów „Księgi Trendów” skomentowała z perspektywy projektanta rosnącą popularność przenoszenia życia prywatnego w przestrzeń miejską. Jej zdaniem moda na miasto i miejskość jest pozytywnym zjawiskiem, wymusza bowiem na instytucjach odpowiedzialnych za zagospodarowanie przestrzeni większą dbałość o funkcjonalność i estetykę otoczenia. Na zawłaszczaniu przestrzeni miejskiej przez mieszczuchów korzystają wszyscy, również projektanci. Jeśli projektowanie postrzegamy jako element procesu zaspokajania potrzeb, to bez projektanta sensowne zagospodarowanie przestrzeni nie powstanie – mówi Marcela Kawka. Nie chodzi przecież o postawienie europalety na skwerze, tylko postawienie jej (lub czegoś analogicznego) rzeczywiście tam, gdzie usiąść nie ma gdzie. A dodatkowo, o wizualizację idei, weryfikację założeń i możliwości materiałowych. W walce o przestrzeń miejską, każdy jest po trosze projektantem, ale tylko fachowiec może okiełznać nieskrępowaną kreatywność aktywistów, kierując ja na tory funkcjonalności oraz doradzić urzędnikom jak sensownie wydawać nasze pieniądze – dodaje.
„Księga Trendów” powstaje we współpracy z projektantami i architektami wnętrz. Jest dystrybuowana na spotkaniach branżowych oraz w centrach designu w całej Polsce.
Zdjęcia: meble.pl
http://www.biznes.meble.pl/ksiega-trendow-,n1929.html

KATEGORII